Вбивство Гонгадзе: США закликали Україну забезпечити повне розслідування

Фото: inlviv.in.ua США закликають забезпечити повне розслідування вбивства Гонгадзе

Понад двадцять років справа Гонгадзе була показником ефективності системи правосуддя в Україні, наголосили в посольстві США.

Посольство США в Україні направило звернення до генпрокурора Ірини Венедиктової, закликавши її забезпечити повне розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, а також притягнути до відповідальності всіх причетних. Про це повідомляє прес-служба диппредставництва в суботу, 3 липня.

«Ми закликаємо генерального прокурора забезпечити повне розслідування цього злочину і притягнення підбурювачів до відповідальності. Протягом більше двадцяти років справа Гонгадзе бул показником ефективності системи правосуддя в Україні», — сказано в повідомленні.

Посольство США також вітало рішення Верховного суду залишити в силі обвинувальний вирок Олексію Пукачу, засудженому до довічного ув’язнення за вбивство Гонгадзе.

Нагадаємо, Олексій Пукач очолював департамент зовнішнього спостереження МВС. У 2000 році він керував групою міліціонерів, які викрали і вбили Гонгадзе. Пукач особисто задушив журналіста. У 2013 році колишнього генерал-лейтенанта засудили до довічного ув’язнення.

Також повідомлялося, що Пукачу скоротили термін за «законом Савченко». Як відомо, у засудженого виникає право на подання клопотання про помилування після відбуття ним не менше 20 років призначеного покарання. Крім цього, згідно з ч.2 ст.87 КК України, актом помилування може бути здійснена заміна засудженому призначеного судом покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі терміном не менше 25 років.

Джерело