Вбивство Шишова - чого хоче домогтися режим Лукашенка

Віталій Шишов Фото: .instagram.com/vvshishov

У понеділок, 2 серпня, під Києвом зник Віталій Шишов — голова Білоруського дому – громадської організації, яка допомагала емігрантам із Білорусі, які покинули свою батьківщину через утиски тоталітарного режиму Олександра Лукашенка в Україну. Наступного ранку його знайшли повішеним на дереві в лісосмузі Бучанського району недалеко від селища Чайки. Про те, чому це вбивство — справа рук білоруських спецслужб, які намагаються залякати білоруських активістів в Україні в переддень початку Білоруської революції «Апострофу» розповів відомий білоруський журналіст Денис Стаджі.

У нас, у білоруської діаспори в Україні, уже є чітке розуміння, що вбивство Шишова — акція залякування в переддень 9 серпня – річниці початку Білоруської революції.

Навряд вони будуть атакувати зараз інших активістів в Україні, бо зрозуміло, що зараз на вухах стоять усі місцеві спецслужби. Хоча виключати, звісно, нічого не можна – у Мінську сидять абсолютно відморожені люди. Посилення репресій у самій Білорусі будуть обов’язково.

Звісно, ніхто не очікував такого нахабства. Хоча протягом останніх тижнів пішла нова хвиля біженців з Білорусі – і разом з нею приїхали такі люди (представники спецслужб Білорусі — «Апостроф»). Недавно про це ми отримували сигнали.

Я особисто знав Віталія Шишова – це була гідна людина, він дуже багато робив для білоруської діаспори, для біженців із Білорусі. Його смерть – це в жодному разі не кримінал і не побутовий злочин. Говорити так – це маячня. Це почерк російської влади – рік тому (під час масових акцій протесту — «Апостроф») багато разів так було зроблено в Білорусі. Учасники протестів зникали, а потім їх знаходили повішаними або вбитими іншим чином. Так загинули не менше 10 людей, тому це вже відпрацьований прийом.

Поки не знаю, чи вдалося залякати білоруських біженців в Україні – подивимося на акціях 8 і 9 серпня. Хоча Віталій (Шишов — «Апостроф») брав участь у їх організації. Тепер ймовірно, відбудуться певні зміни. Що стосується Білорусі, так там давно немає протестувальників. Але попереду річниця 9 серпня, посилення репресій буде обов’язково.

Джерело