Вибори вже навесні. Новий мирний план для Донбасу

Донбасу пропонують новий мирний план

Україна пропонуватиме створення Вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області після їх деокупації.

  Україна підготувала новий план для Донбасу. Представив його глава делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук. Всього в плані п’ять пунктів, але в Кремлі вже заявили, що план Кравчука не відповідає Мінським домовленостями.   Корреспондент.net розбирався в тому, що пропонує Кравчук.

 

П’ять кроків

  Україна пропонує повністю припинити конфлікт на Донбасі і демілітаризувати ОРДЛО на початку 2021 року, щоб вже 31 березня того ж року провести в регіоні місцеві вибори.   Всього план спільних кроків складається з п’яти пунктів:  

  • Виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань і найманців з території України на початку 2021 року;
  • Скасування владою РФ низки рішень і документів, які є прямим втручанням в життя ОРДЛО. Йдеться, зокрема, про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства;
  • Відновлення контролю над відповідною ділянкою російсько-українського держкордону з допомогою представників місії ОБСЄ;
  • Збільшення чисельності місії СММ ОБСЄ в чотири рази (на 1500 осіб);
  • Тільки після виконання всього цього — підготовка і проведення на території ОРДЛО виборів (за допомогою ОБСЄ).

За словами Кравчука, необхідно буде прийняти закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО, для чого можна «підняти всі напрацювання», які є у Верховній Раді з цього приводу.  

 

Економічна зона

  Україна також буде пропонувати створення Вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. За словами Кравчука, ВЕЗ повинна діяти там «орієнтовно, до 2050 року», цей час дозволить привести Донбас у нормальний стан.   Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що введення вільної економічної зони на Донбасі сприятиме залученню інвестицій в регіон і завершення війни.   25 жовтня, під час місцевих виборів, виборцям біля дільниць задавали «5 запитань від президента», одне з яких стосувалося введення вільної економічної зони на Донбасі.   Партія «Слуга народу», яка виступила замовником опитування, ініційованого Зеленським, оприлюднила лише попередні результати підрахунку відповідей. 26 жовтня, коли було оброблено 74% анкет, на друге питання щодо ВЕЗ на Донбасі відповіді розділилися майже порівну: 46,70% підтримали, 46,48% висловилися проти.

 

Відповідь Кремля

  Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що пропозиція Києва — роззброїти всі незаконні збройні формування і повернути кордон з РФ під контроль уряду України перед проведенням місцевих виборів розходиться з Мінськими домовленостями.  

Ситуація на фронті

  Один український військовий постраждав на Донбасі сьогодні вдень від вибуху гранати, яку скинули з безпілотника.   При цьому 3 листопада виповнилося 100 днів тиші в зоні проведення ООС на Донбасі. Офіс президента відзначає, що 100 днів тиші в зоні проведення операції Об’єднаних сил зберегли життя десяткам українських воїнів.  

Вибори вже навесні. Новий мирний план для Донбасу

ОП   «Ніколи раніше за всі роки війни не вдавалося втримати режим припинення вогню так довго. Він дозволив у дев’ять разів зменшити бойові втрати серед українських військовослужбовців», — йдеться в повідомленні ОП.   Середня кількість обстрілів позицій ЗС України за 100 днів дії режиму припинення вогню, порівняно з відповідним періодом минулого року, зменшилася в 5,5 разу.   Військовий експерт Юрій Кочевенко вважає, що мирний план Кравчука, це — заява «на поторгуватися».   «Тому що очікувати, що росіяни виведуть свої війська з ОРДЛО, а місцеві незаконні формування саморозпустяться — це було б трохи наївно», — зазначив експерт.    

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись