Військові навчання навколо України. До чого готується РФ

Військові навчання Росії

Росія почала масштабні військові навчання в анексованому Криму і вже скерувала свою армію на вересневі навчання Захід-2021 у Білорусь.

  Росія відкрила сезон масштабних навчань біля українських кордонів. Війська стягуються як у південні регіони, так і в Білорусь. Навчань Захід-2021 з побоюванням очікують навіть у ЄС.   Корреспондент.net розбирався, чого чекати від нових російських навчань.     Загроза з Півдня   У понеділок, 9 серпня, російська армія почала масштабні військові навчання в анексованому Криму. Вони триватимуть до 15 вересня.   Навчання пройдуть одразу на 20 полігонах, які розташовано не тільки на анексованому в України півострові, але і в Астраханській та Ростовській областях, на Ставропіллі і Кубані, в Адигеї, Дагестані, Північній Осетії, Чечні, на російських військових базах у Вірменії та в сепаратистських регіонах Грузії: Абхазії та Південній Осетії.   До навчань планують залучити фахівців усіх родів військ, кораблі Чорноморського і Каспійського флотів, більш як 80 літаків і вертольотів.   Навчання пройдуть також із залученням підрозділів радіаційного, хімічного і біологічного захисту, інженерних військ, радіоелектронної боротьби, розвідки, матеріально-технічного і медичного забезпечення тощо.   Варто відзначити, що після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові і в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема системи протиповітряної оборони. Україна і Захід засуджували такі кроки Москви.  

Військові навчання навколо України. До чого готується РФ

Військові навчання Росії // EPA     Загроза з Півночі   На вересень заплановано спільні російсько-білоруські військові навчання Захід-2021. Раніше в цьому році Росія стягувала свої війська до кордону України, зокрема, під виглядом підготовки до цих навчань.   Перші військові ешелони з російськими військовими і технікою прибули в Білорусь 22 липня. Передбачається, що навчання Захід-2021 матимуть оборонний характер. Військові Росії та Білорусі нібито протистоятимуть «діяльності незаконних збройних формувань, сепаратистських і міжнародних терористичних організацій, які мають зовнішню підтримку».   «Захід-2021 носить суто оборонний характер, і його проведення не несе ніякої загрози ні для європейської спільноти в цілому, ні для сусідніх країн зокрема. Він дозволить на практиці вдосконалювати механізм спільного використання оборонної інфраструктури і перевірити готовність і здатність регіонального угруповання військ виконати завдання за призначенням», — йдеться в повідомленні Міноборони Білорусі.   До навчань на території Білорусі залучать близько 12 800 осіб, зокрема близько 2 500 російських і до 50 казахстанських військовослужбовців.   Також буде задіяно до 350 одиниць бронетанкової техніки, зокрема близько 140 танків, близько 110 одиниць артилерії та РСЗВ, більше 30 літаків і вертольотів.   На території Росії буде задіяно 400 білоруських військовослужбовців і більше 30 одиниць бойової техніки.   Повідомляється, що після закінчення навчань у термін до 30 вересня особовий склад, озброєння, військова і спеціальна техніка повернуться в пункти постійної дислокації.  

    Очікування на Заході   Навчання за участю російських і білоруських військ загрожують «інцидентом» з військами НАТО в країнах Балтії або Польщі, заявив міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич в інтерв’ю Financial Times.   «Триває прикордонна криза, проходять великі військові навчання на кордонах країн НАТО, також збільшено присутність прикордонників і військових формувань із нашої сторони, литовської сторони, естонської сторони, польської сторони. Звісно, це збільшує ймовірність інцидентів», — підкреслив Рінкевич.   Експерти сходяться на думці, що в результаті навчань, можливо, будуть зміни в дислокації російських військових у Білорусі.   «Росія та СРСР завжди використовували такі навчання для тестування своїх військових концепцій. Вони здатні ефективно їх використовувати, аби випробовувати якісь нові ідеї, технічні можливості. Так що для нас важливо отримати з цього якнайбільше уроків, адже російські навчання не мають слави прозорих», — вважає генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес, провідний військовий експерт вашингтонського Центру аналізу європейської політики — в 2014-2017 роках він був командувачем Збройних сил США в Європі.   «Думаю, що на цих навчаннях приділять особливу увагу логістиці, — відзначає Майкл Кофман, директор російської програми Центру військово-морського аналізу. — Буде відпрацьовано взаємодію з цивільними структурами. Експерти часто схильні недооцінювати, як швидко російська армія може розгортатися. Сьогодні Росія — це найбільша повітряно-десантна армія у світі, сильна морська піхота, розвідка і особливо спецпризначенці. Водночас армійська структура є дуже гнучкою: розроблено типологію воєн, збройних конфліктів, локальних воєн, регіональних воєн, великомасштабних воєн. Скажімо, якщо вони планують воювати з Україною, то формуватимуть батальйонні тактичні групи: для цього типу війни їм необов’язково мати цілі дивізії».   «Звісно, швидке і масштабне розгортання російських військ у Білорусі, нехай і навчальне, це сигнал для Заходу: Росія хоче, аби нікому не спало на думку військом підтримувати політичну кризу в Білорусі. Політична підтримка опозиції з боку країн НАТО — революція — потім російське військове втручання, яке призводить до контрреволюції, — це і є такий інтелектуально-політичний сценарій навчань Захід-2021», — додає Кофман.  

Джерело