У Києві вводять правила для самокатів

Фото: kyivcity.gov.ua Вводять нові правила для самокатів

Максимальну швидкість зменшать із 30-35 км / год до 20 км / год. У спеціально визначених (зелених, пішохідних і історичних) зонах швидкість має бути не більше 14 км / год.

  Зниження максимально допустимої швидкості самокатів і введення заборонених для катання зон — такі правила користування вводять для цих транспортних засобів. Про це в четвер, 24 червня, повідомляє прес-служба КМДА.   «Сьогодні Київська міська державна адміністрація підписала Меморандум про співпрацю з операторами послуг прокату електросамокатів Києва», — йдеться в повідомленні.   Оператори надаватимуть міській владі дані, які є необхідними для контролю за якістю послуг прокату, як-от пікові години використання самокатів, перелік місць, де самокати мають найбільший попит, динамічна теплова карта користування по годинах і днях і щотижневий звіт про інциденти із самокатами.   Правила користування самокатами в Києві:  

  • Максимальна швидкість зменшена з 30-35 км / год до 20 км / год. У спеціально визначених (зелених, пішохідних і історичних) зонах швидкість повинна досягати не більше 14 км / год.
  • Вводяться зони, де буде заборонено залишати самокати. Це історичний центр, зони навколо дипломатичних установ, окремих державних органів, правоохоронних органів, а також суб’єктів, які ведуть свою діяльність у сфері національної безпеки й оборони.
  • Введено спеціальний перелік зон, де програмним методом забороняється пересування самокатів. На під’їзді до цих зон самокат буде вимикатися. Серед таких — Пейзажна алея, пішохідна частина вулиці Сагайдачного, деякі релігійні і чутливі зони, наприклад кладовища, а також частина зон навколо органів державної влади.
  • 1025 точок ранкового старту будуть у всіх районах Києва на чітко затверджених паркомісцях на 5 і 10 самокатів. І тільки з них самокати повинні стартувати. Таким чином у місті вирішиться проблема, коли після підзарядки вранці вони стоять десь ще.
  • Оператори зобов’язуються страхувати кожного користувача на випадок нещасних випадків і травм при використанні самоката. Поліс повинен покривати витрати на медичну допомогу і лікування, а також шкоду, завдану майну третіх осіб — з покриттям від 100 тисяч гривень.
  • На кожен самокат з обох сторін повинен наноситися спеціальний номер у форматі букви і трьох цифр. Це дозволить людям скаржитися адресно, передавати інформацію так, щоб ідентифікувати порушників було легше.

  Як повідомлялося раніше, в Ужгороді в перші дні оренди електросамокатів місцеві жителі вкрали сім штук.   В Україні заборонять паркуватися на тротуарах  

Джерело