У Криму майже висохло прісноводне озеро

Фото: Крым Реалии Обміліле озеро Бугаз у Криму

Озеро Бугаз знаходиться на межі зникнення, експерти називають ситуацію результатом не посухи, а надмірного споживання підземних вод.

У анексованому Криму озеро Бугаз поблизу Судака істотно обміліло і виявилося на межі зникнення, повідомляють Крим.Реалії з посиланням на кримського правозахисника Абдурешита Джеппарова.

Джеппаров 13 березня оглянув водний об’єкт і розповів, що озеро стабільно втрачає рівень води і незабаром може повністю висохнути. За його словами, причиною обміління Бугаза є надмірне використання підземних вод.

«Право на сприятливе навколишнє середовище — одне з конституційних прав. Водна проблема в Криму обмежує це право кримчан. Мальовниче місце — озеро Бугаз — яскравий тому приклад, зараз водосховище знаходиться на межі зникнення. Це результат не посухи, а надмірного споживання підземних вод. Очевидно , що з пониженням рівня ґрунтових вод вичерпалися джерела, що живили озеро. На жаль, така ситуація не тільки на озері Бугаз, а й на багатьох інших водоймах Криму», — зазначив Джеппаров.

Раніше озеро Бугаз виглядало ось так:

У Криму майже висохло прісноводне озеро

УП

За інформацією краєзнавців, озеро живлять три підземних прісних джерела, частково поповнюють запаси дощові і талі води. Тому вода тут, на відміну від більшості прибережних солоних озер у Криму, придатна для пиття.

Нагадаємо, що Крим відчуває все більший дефіцит прісної води.

 

 

Джерело