У Мінфіні оцінили перспективу отримання траншу МВФ

Фото: strana.ua Сергій Марченко розповів про виконання маяків МВФ

З десяти умов Україна виконала поки чотири, але сподівається, що транш буде ще в цьому році.

Україна вже виконала чотири структурних маяки з десяти і до кінця цього року сподівається отримати транш від МВФ в рамках чинної програми stand-by. Про це в інтерв’ю одному з видань заявив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє в п’ятницю, 6 листопада, прес-служба відомства.

«Є надія, що ми отримаємо кошти ще в 2020, принаймні, ми робимо все для цього можливе», — розповів міністр.

За його словами, Україна вже виконала чотири структурних маяки програми, і виконання ще двох — на фінальній стадії.

«Ми вже виконали чотири з десяти структурних маяків Меморандуму з МВФ. Проведена робота зі скорочення непрацюючих кредитів. Наприклад, у вересні частка проблемних кредитів (NPL) у банківському секторі зменшилася з 48% до 45,6%. Нарешті запущений ринок газу для приватних споживачів, які тепер можуть самостійно вибирати постачальника газу.

Також виконані завдання з реформування митниці і податкової — створені єдині юридичні особи, вдосконалений статут НАК Нафтогаз і внесені зміни в положення, яким регулювалися заробітні плати наглядових рад і правлінь державних компаній. Це, до речі, було одним з проблемних питань, і зараз воно зняте», — зазначив Марченко.

Він додав, що виконання ще двох структурних маяків остаточно оформлюються.

Раніше в Мінфіні заявляли, що у МВФ немає претензій до України щодо виконання угоди «stand-by».

Перед цим в МВФ оцінили перспективу співпраці з Києвом. Запорукою виділення траншу до кінця року і подальшої співпраці є виконання Україною зобов’язань, зокрема — реалізація реформ.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись