У Мінфіні повідомили, скільки коштів у бюджеті закладено на культуру

Фото: РБК-Украина Міністр фінансів Сергій Марченко

Сфера культурного розвитку є пріоритетом для держави, заявив міністр фінансів України.

У зведеному бюджеті на 2021 рік передбачено близько 27 млрд грн на фінансування культурного розвитку. Про це в четвер, 19 листопада, повідомляє прес-служба Мінфіну.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що сфера культурного розвитку є пріоритетом для держави. Про це, за його словами, свідчать суми, які закладаються в бюджет країни на розвиток культури.

«Порівняємо обсяги витрат на культуру в 2020-му і 2016-му. Чотири роки тому видатки зведеного бюджету на культуру і мистецтво досягали 10,55 млрд грн. Цього року — 20,35 млрд грн (+93%). У наступному році в планових показниках зведеного бюджету на культуру і мистецтво заклали близько 27 млрд грн», — порівняв глава відомства.

Так, за його словами, на українське кіно очікується виділити 671,1 мільйона гривень. На фінансування грантів Українського культурного фонду — 697,4 мільйона.

«Цих коштів вистачить на розвиток 418 проектів. Серед них — 157 інноваційних проектів, 124 — міжнародних, 62 — щодо збереження, актуалізації та популяризації національного культурного надбання. Плануємо дати гроші на старт 75 мистецьких проектів, які вперше отримають державну підтримку», — наголосив Марченко.

Нагадаємо, міністр культури й інформаційної політики направив 590 млн грн на стипендії самозайнятим художникам, підтримку проектів культури і мистецтв, креативних індустрій і туризму.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись