У ТКГ назвали досягнення щодо Донбасу за рік

Фото: COWO.guru Олексій Арестович розповів про реалізацію домовленостей саміту нормандської четвірки

Позиція України полягає в тому, що спочатку повинні вирішитися питання безпеки, а потім — політики, зазначив Олексій Арестович.

Домовленості Паризького саміту нормандської четвірки вдалося реалізувати в 2020 році лише частково. У цій ситуації винна російська сторона, сказав позаштатний радник керівника Офісу президента, спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу Україна 24.

«Наша делегація визнає паризькі домовленості такими, які були здійснені частково. Два обміни полоненими є найкращим і найбільшим досягненням, ще припинення вогню — відносне, але все-таки. Ми відкрили КПВВ 10 листопада. З нашого боку вони досі працюють. Тобто ми створили додаткові умови, щоб боротися за уми і серця людей з того боку лінії розмежування. Що можна було ще зробити — додаткові ділянки розведення військ, розмінування, відкриття КПВВ і обмін полоненими. На жаль, це просувається по міліметру», — заявив Арестович.

Він вважає, що в повільному процесі мирного врегулювання винен Кремль.

«Російське керівництво повинно вирішити, чи хочуть вони, і як виконувати мінські і паризькі домовленості. Тому що і Франція, і Німеччина визнали, що Україна робить сильні кроки для виконання всього комплексу домовленостей в мінському і нормандському форматах», — заявив Арестович.

Також він прокоментував останню зустріч в нормандському форматі на рівні політичних радників глав держав.

«Головні зусилля були зосереджені на питаннях безпеки. Наскільки я зрозумів, як каже пан Козак (заступник голови адміністрації президента РФ — ред.), Росію в першу чергу цікавить політичний аспект — порядок проведення виборів тощо. Наша позиція полягає в тому, що спочатку безпека, а потім — політика», — резюмував Арестович.

Нагадаємо, що раніше в Офісі президента розповіли про тактику і стратегію щодо Донбасу. Готуючись до саміту в Нормандські форматі, Україна має намір домогтися, зокрема, збереження перемир’я, обміну полоненими, нового розведення сил і відкриття КПВВ. Також в новому році планується змістовна робота з питання Криму.

Джерело