У ТКГ назвали головні складності у переговорах з Росією

Фото: COWO.guru Спікер делегації України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович

Є три перешкоди в переговорах Росії і України щодо Донбасу, які заважають досягти позитивного результату, заявив Арестович.

  Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович назвав три головні проблеми в переговорах з Російською Федерацією, які заважають отриманню результату в переговорах про війну на Донбасі. Про це в суботу, 23 січня, пише 24 канал.   На думку Арестович є три головні складності.  

  • Усі угоди щодо вирішення питання Донбасу — добровільні: «Немає доброї волі — гальмується виконання угод».
  • Верховна Рада має політичний суверенітет: «ТКГ може виробити рекомендації, пропозиції, потім вони йдуть у парламент, а парламент говорить: «Ні». І що ми будемо робити? Нічого».
  • Давня і складна історія конфлікту України і Росії: «У нас втрачено будь-який апарат довіри».

  На думку спікера ТКГ, проблему з довірою між двома країнами можна вирішити, якщо в переговорах з’явиться третя сторона.   Для цього, мовляв, вже не підходять Німеччина і Франція, тому що Росія вважає, що ті стали на бік України і «більше не можуть бути посередниками».   Раніше в ТКГ назвали досягнення щодо Донбасу за рік. Позиція України полягає в тому, що спочатку повинні вирішитися питання безпеки, а потім — політики, зазначив Олексій Арестович.  

Джерело