Україна і Польща зробили спільну заяву щодо угоди США і Німеччини

Фото: nord-stream2.com Польща й Україна закликали США і ФРН не допустити запуску «Північного потоку-2»

Рішення про будівництво «Північного потоку-2», схвалене у 2015 році через лічені місяці після вторгнення Росії та незаконної анексії української території, створило кризу довіри в Європі, зазначили глави МЗС.

Україна і Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками і партнерами над протидією запуску Північного потоку-2, поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи в сфері безпеки, пов’язаної з газопроводом. Про це в середу, 21 липня, йдеться в спільній заяві міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби і міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау.

  «Україна і Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками і партнерами з метою протидії запуску Північного потоку-2, поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи в сфері безпеки, підтримки країн в їхньому прагненні стати членами західних демократичних інститутів, мінімізації загроз миру й енергетичної безпеки», — наголошується в документі.   Глави МЗС України та Польщі критично оцінили домовленість Німеччини і США щодо трубопроводу Північний потік-2.   На думку глав відомств, таке рішення створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України і Центральної Європи в цілому.   «Водночас воно збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпеку в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО і ЄС», — стверджують глави дипломатичних відомств України і Польщі.   Україна і Польща закликали Сполучені Штати Америки і Німеччину адекватно поставитися до безпеки в регіоні через проект Північний потік-2, «єдиним вигодонабувачем якого є Росія».   Глави МЗС України та Польщі додали, що не вважають достатніми пропозиції союзників, спрямовані на мінімізацію цих збитків.   «Ми закликаємо Сполучені Штати Америки і Німеччину адекватно поставитися до безпеки кризи в нашому регіоні, єдиним вигодонабувачем якої є Росія», — заявили глави МЗС України та Польщі.   Держдеп про Північний потік-2: Важіль тиску на Росію є   Раніше в Держдепі заявляли, що Київ в курсі переговорів щодо Північного потоку-2.       Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело