Україна і США - Розмова Байдена з Путіним відповідає інтересам України

Джон Лох Фото: openukraine.org

Україні поталанило, що зараз президентом США став Джозеф Байден, який її підтримує і який розуміється на зовнішній політиці. Але Україна повинна заслужити на велику увагу з боку Вашингтона, впроваджуючи реформи і постійно демонструючи свою готовність допомагати Сполученим Штатам.

Про це «Апострофу» розповів медіа-аналітик й експерт в східноєвропейських міжнародних відносинах британського Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House ДЖОН ЛОХ (John Loug).

— Чи було б краще, якби президент Байден зателефонував спочатку Володимиру Зеленському, а вже потім у Кремль?

— У вашого питання неправильний посил. Оскільки США та Росія – це країни, які мають стратегічне ядерне озброєння. Їх порядок денний охоплює широке поле інтересів, а тому було б дивно, якби двоє президентів не поговорили після того, як один із них обійняв свою посаду. Це важливо для глобальної безпеки.

Україна також отримує вигоду від того, що політичні контакти між американським і російським лідерами нарешті налагоджені. Те, що ці двоє лідерів поговорили — відповідає інтересам України.

— Кремль опублікував заяву про розмову і сказав, що йшлося про врегулювання «внутрішнього українського конфлікту». Білий дім же наголосив на підтримці суверенітету України. Чи значить це, що Вашингтон і Москва так і не дійшли згоди?

— Саме так. Сполучені Штати не розглядають конфлікт на Донбасі як «внутрішній» і бачать роль Росії у провокуванні конфлікту та підтримці повстанців (бойовиків — «Апостроф»).

На думку українського політолога Євгена Магди, те, що Джозеф Байден спершу не зателефонував Зеленському, є свідченням того, що Україні треба шукати контактів у Вашингтоні. Ви з цим згодні?

— Є довга черга із лідерів інших країн, які чекають на розмову з президентом Байденом. Україні поталанило, що зараз в США президент, який чудово розуміється на зовнішній політиці і в минулому демонстрував Україні потужну підтримку.

Однак, Україна має зіграти свою партію і продемонструвати, що вона – гідний співрозмовник. Це не питання одного телефонного дзвінка. У США мають бачити відданість українських лідерів посиленню державних інституцій і впровадженню реформ, які терміново необхідні.

Україна має продемонструвати, що вона з усіх сил намагається побороти свої проблеми та заслужити високий рівень уваги із Вашингтона. Їй треба продемонструвати, що не лише їй потрібна допомога, але й вона може надати допомогу.

Джерело