Україна і Туреччина відновлять дружні візити кораблів

Фото: МВД Дейнеко і Кендір

Берегова охорона Туреччини та українські прикордонники мають намір розвивати співпрацю в Чорноморському регіоні.

Україна і Туреччина домовилися про відновлення дружніх заходів кораблів у порту двох країн. Про це повідомляє прес-служба МВС в середу, 9 червня.

Зазначається, що глава Держприкордонслужби Сергій Дейнеко в ході зустрічі з командувачем Берегової охорони Туреччини Ахметом Кендіром обговорив актуальні питання загроз і викликів безпеки мореплавання в Чорноморському регіоні, обстановки на морських кордонах країн, а також подальші перспективи розвитку співпраці.

«Сторони домовилися скоординовано нести службу на своїх морських ділянках Чорного моря, проводити спільні навчання з пошуково-рятувальних операцій і відновити дружні візити кораблів. Окремо відзначався обмін інформацією і створення координаційної групи для вирішення проблемних питань, що виникають в Чорному морі, з метою кваліфікованого моніторингу ситуації і швидкого реагування на її зміни», — йдеться в повідомленні.

Дейнеко висловив надію, що Україна і Туреччина в подальшому будуть розвивати співробітництво і зміцнювати партнерські відносини.

Кендір, в свою чергу, зазначив, що Туреччина і Україна не межують через Чорне море, але і мають історію розвитку взаємин.

«Наша співпраця робить важливий внесок в справу стабілізації ситуації в регіоні. Відносини наших країн поглиблюються завдяки співпраці наших президентів. Я переконаний, що наші відносини між службами теж будуть тільки поглиблюватися», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що турецька компанія Aselsan хоче запропонувати Україні власну систему протиповітряної оборони ближньої дії. Це 35-мм самохідний зенітний комплекс Korkut, розроблений відповідно до стандартів НАТО.

Джерело