Україна висловила протест на засіданні ТКГ

Фото: Украинская правда Леонід Кравчук висловив свою позицію щодо дій «ЛДНР»

Київ розцінює заяви сепаратистів як односторонній вихід російської сторони з режиму припинення вогню.

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук заявив протест проти оприлюдненого інтернет-ресурсом так званої «Народної міліції ДНР» повідомлення про нібито отримання «дозволів на ведення попереджувального вогню для придушення вогневих точок противника». Про це повідомляється у Facebook української делегації в ТКГ в середу, 3 березня.

«Позиція глави української делегації: ми розцінюємо цю заяву як загрозу одностороннього виходу російської сторони з режиму припинення вогню і загрозу виконання Мінських домовленостей», — йдеться в заяві, де також повідомляється про продовження консультацій.

Також в ТКГ нагадали вчорашні слова президента Євроради Шарля Мішеля під час візиту в Україну.

«На жаль, Росія не відповіла на позитивні кроки України щодо виконання Мінських домовленостей. Тому наші економічні санкції проти Росії залишатися чинними. Росія є стороною конфлікту, а не посередником. Ми очікуємо, що Росія забезпечить повний доступ СММ ОБСЄ до неконтрольованих урядом районів України. Пандемія COVID-19 не повинна бути підставою для подальшого відторгнення цих регіонів від України. Ми також закликаємо Росію повернутися до Спільного центру з контролю і координації», — сказав Мішель.

Раніше в штабі ООС пояснили погіршення ситуації на Донбасі. Там вважають, що це пов’язано з ротацією в лавах сепаратистів.

Джерело