Українці зможуть змінювати по батькові з 14 років

Фото: из открытых источников В Україні дозволили змінювати по батькові з 14 років

З 14 років на зміну по батькові знадобиться згода батьків, а з 16 років дитина зможе зробити це самостійно.

  В Україні дозволили змінювати по батькові з 14 років. Законопроект у другому читанні підтримали 259 депутатів Верховної Ради на засіданні у вівторок, 3 листопада.   Раніше змінити по батькові можна було тільки в разі, якщо батько змінив своє ім’я або якщо відомості про нього як про батька дитини виключили з актового запису про її народження.   Згідно з новим законом:  

  • змінити по батькові можна буде особам з 16 років;
  • змінити по батькові з 14 років можна тільки за згодою батьків;
  • якщо над 14-річною дитиною встановлено опіку, зміна прізвища, власного імені та по батькові можлива за згодою опікуна;
  • якщо один з батьків буде проти зміни по батькові дитини, питання може вирішувати орган опіки та піклування або суд; при цьому при вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків по відношенню до дитини й інші обставини, які засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

  Нагадаємо, інший законопроект, що дозволяє змінювати по батькові, був зареєстрований у Раді ще в 2014 році. Однак пізніше він був відхилений через недоопрацювання.   Також повідомлялося, що в Україні посилили соціальні гарантії дітям-сиротам.  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись