Український флот провів навчання в Чорному морі

Фото: ВМС ВСУ / Facebook Військові маневри проводилися в кілька етапів

До навчань було залучено дивізіон надводних кораблів, підрозділи морської піхоти, морська авіація і авіація повітряних сил.

ВМС України провели тактичні навчання корабельної десантної групи в Чорному морі. Про це повідомляє прес-служба ВМС ЗСУ в неділю, 20 червня.

Маневри проводилися в кілька етапів. Після приведення корабельної десантної групи у вищий ступінь бойової готовності, були здійснені завантаження особового складу і техніки, вихід з пункту базування, розгортання корабельної десантної групи в райони формування десанту.

«Відпрацювання організації протикатерної оборони українськими військовими здійснювалося з виконанням вправ корабельної десантної групи на полігонах бойової підготовки», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що українські моряки здійснювали тактичне маневрування, передачу вантажів на ходу, надавали допомогу аварійному кораблю з висадкою аварійно-рятувальної групи, буксирували пошкоджений корабель і т.п.

«Тактичні епізоди протикатерної оборони корабельної десантної групи на переході морем ми здійснювали з фактичним виконанням бойових вправ по морських цілях. До моменту долучалися бойові розрахунки морської піхоти, які показали високу готовність і хороший вогневий показник», — розповів командир флотилії капітан 1 рангу Юрій Федаш.

За його словами, особливістю цих навчань було те, що вперше застосовувалися надувні мішені типу Killer Tomatoes, які використовуються в країнах-членах НАТО.

До наступного тактичного епізоду Бій за висадку долучалася бомбоштурмова авіація Повітряних сил, а також вертольоти вогневої підтримки морської авіації. Висадка морського десанту на необладнане узбережжя була здійснена морським і повітряним способами.

При залученні корабельно-катерного складу корабельної десантної групи і бойових розрахунків морської піхоти, яка виконувала бойові вправи з колективною зброєю, українські військові відпрацювали тактичний епізод вогневої підтримки військ діючих на приморському напрямку.

«Тактичне навчання корабельної десантної групи було підготовчим. На ньому відпрацьовувалася злагодженість корабельно-катерного складу, а також командного пункту корабельної десантної групи. В цілому екіпажі показали хороший рівень бойової підготовки», — зазначив Федаш.

Він додав, що завдяки таким навчанням ВМС ЗСУ підтримують належний рівень бойової готовності корабельно-катерного складу до виконання поставлених завдань.

Раніше в Херсонській області пройшли танкові навчання ЗСУ. Екіпажі здійснювали пересування в колонах і розгортання в бойові порядки. Відпрацьовувалися постановка димової завіси, вихід на вогневий рубіж, а також перехід в контратаку.

ЗСУ біля Криму відпрацювали захист узбережжя

Джерело