Укрзалізниця відправить поїзди на території, що межують з Кримом

Фото: Корреспондент.net Укрзалізниця анонсувала відновлення руху з територіями поблизу Криму

Поновлення пасажирського сполучення з не підконтрольними Україні територіями і Росією необхідне з гуманітарної точки зору.

 

АТ Укрзалізниця планує відновити залізничне сполучення з територіями, що межують з Кримом . Про це в суботу, 16 січня, повідомив глава правління «УЗ» Володимир Жмак в ефірі програми «Україна з Тиграном Мартиросяном» на телеканалі «Україна 24».

«Ми працюємо над тим, щоб відновити сполучення з територіями, які прилягають до Криму. На жаль, в сам Крим ми заїхати не можемо», — констатував Жмак.

На думку Жмака, відновлення пасажирського сполучення з не підконтрольними Україні територіями і Росією з гуманітарної точки зору необхідне.

«Дуже багато українців мають родичів, які проживають і в Росії, і на окупованих територіях. Це поділ з гуманітарної точки зору дуже хворобливе», — зазначив він.

«Напрямок Київ — Москва був одним з найприбутковіших з сімома щоденними поїздами. Зараз всі ці пасажири поїхали через Мінськ. На прикладі мінського аеропорту, який з провінційного з оборотом 1,5 млн пасажирів на рік зараз виріс до 5 млн виключно за рахунок трафіку між Україною і Росією «, — зазначив глава «Укрзалізниці».

Всі обмеження щодо перевезень є негативним фактором для економіки України, вважає Жмак.

«Ми втратили транзитні вантажі, ми втратили пасажирське сполучення, природно, це позначається на наших економічних показниках», — повідомив він.

Раніше Володимир Жмак розповів, що незабаром для посадки в поїзд буде достатньо пред’явити ксерокопію документів або аналог в додатку Дія.

УЗ показала оновлені пасажирські вагони

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Джерело