Віктор Шарій з Дніпра стверджує, що на нього була зареєстрована «Партія Шарія». Тепер чоловік не хоче, щоб його прізвище використовувалося партією.


19 лютого цього року Hromadske взяло інтерв’ю у жителя Дніпра, на ім’я Віктор Шарій, який стверджує, що саме на його ім’я зареєстровано партію Шарія, і тепер він хоче відкликати свій дозвіл на реєстрацію.

За словами молодого чоловіка, перед парламентськими виборами 2019 року йому зателефонували представники Анатолія Шарія «і попросили дати дозвіл під моїм прізвищем, щоб відкрилася політична партія». За це Віктор Шарій отримав $500.

«Зараз я вже тут, у Києві, даю свідчення, ну як, пояснення, щоб закінчити з цим назавжди, з партією Шарія. Я хочу далі жити своїм життям, як раніше. Я хочу забрати той дозвіл, який я йому давав, щоб він більше не зміг скористатися моїм прізвищем», – сказав Шарій.

Сам Віктор відношення до партії не мав, і навіть рік не згадував про неї взагалі. Зараз він хоче відкликати даний дозвіл і зазначає, що йому набридли глузування друзів.

Також він розповів, що ніякого затримання його з боку СБУ, про який сурмив Анатолій Шарій, сидячи в Іспанії, не було. Тобто відео було повністю фейком. «Мені, звичайно, було дуже смішно подивитися на це відео, тому що це була така брехня — як мене затримували. Це все взагалі неправда», — розповів Віктор.

Віктор приїхав до Києва і добровільно зустрівся з СБУ, щоб дати пояснення.
Зазначимо, що згідно зі статтею 9 закону «Про політичні партії в Україні» назва партії не може містити ім’я людини без її письмової згоди (або її спадкоємця), засвідченої в установленому законом порядку.

Нагадаємо, 16 лютого СБУ оголосила підозру проросійському блогеру Анатолію Шарію у скоєнні злочинів за частиною 1 статті 111 «Державна зрада» і частиною 1 статті 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» Кримінального кодексу України.

Джерело