Зеленський готовий вакцинуватися від коронавірусу

Фото: Офис президента Перший форум Україна 30 присвячений проблемі коронавірусу

Президент готовий своїм прикладом довести, що вакцини від коронавірусу безпечні. Україна домовляється про препарати тільки з провідними виробниками.

Президент Володимир Зеленський готовий одним з перших зробити щеплення від коронавірусу. Своїм прикладом він має намір довести безпеку вакцин. Про це він заявив на Всеукраїнському форумі Україна 30, який стартував у понеділок, 8 лютого.

«Вирішивши питання поставок вакцини в Україну, ми зіштовхнулися з новою проблемою — це недовіра до щеплень і відмова від вакцинації значної частини населення. Це нове, але я вважаю, що дуже серйозне сучасне питання, яке всім нам слід вирішити. Я готовий особистим прикладом, як і більшість світових лідерів, показати людям, що вакцинація важлива, вона безпечна, вона потрібна», — сказав він.

Зеленський заявив, що Україна домовлялася тільки з провідними виробниками вакцин, які затверджені світом.

«Жодного підтвердження того, що Супутник V гарантовано дає результат, немає. Я вважаю, що громадяни України — це громадяни, це люди. Це точно не кролики. На них експерементувати ми точно не маємо права», — заявив він.

За словами Зеленського, карантинні обмеження, які діяли в січні, скоротили кількість нових випадків захворюваності за тиждень втричі.

«Ми не вводили локдаун. Обмеження, які діяли в Україні в січні, були досить ліберальними. За цей час нам вдалося істотно збільшити кількість ліжок, 70% з них вільних. Більш ніж 80% ліжок забезпечено киснем», — сказав він.

«Нам вдалося досягти стабілізації захворюваності і втричі скоротити середньотижневу кількість випадків захворювань», — додав президент.

Також він розповів, на чому влада зосередиться в боротьбі з коронавірусом.

«Міжнародний досвід боротьби з вірусом, вакцинація, плани уряду, інновації за часів пандемії, одужання економіки, дієві ліки проти дезінформація. Все це важливі складові нашого плану з протидії COVID-19», — сказав Зеленський.

Також президент заявив, що влада буде скасовувати обмеження для людей, які вакцинуються, а також для тих, хто перехворів на коронавірус. При цьому він зазначив, що вакцинація буде добровільною.

Зазначимо, відкриваючи форум, Зеленський повідомив, що він триватиме протягом декількох місяців, заплановано 30 заходів.

Джерело