Зеленський: Північний потік-2 - це формат зброї

Фото: president.gov.ua Це як погане кіно — Зеленський

Російський газопровід — це ризик не тільки для України, але і для всієї Європи, вважає глава держави.

Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо російського газопроводу Північний потік-2 між США і Німеччиною. Цю тему президент України Володимир Зеленський буде обговорювати на зустрічі з американським лідером Джо Байденом. Про це глава держави заявив в інтерв’ю.

Як наголосив Зеленський, позиція ФРН і США Україну не задовольняє.

«Люди повинні розуміти: питання добудувати — це одне питання, а потім треба ще імплементувати. Треба, щоб воно було ще й застраховане, там багато-багато речей. Україна буде робити все… Тут поставимо крапки, а там вже кожен зрозуміє, як захоче», — сказав Зеленський.

За його словами, російський газопровід — це ризик не тільки для України, але і для всієї Європи. І справа не тільки у втрачених Україною грошах, які вона отримує від РФ за транзит газу в ЄС.

«Ми вважаємо, що це формат зброї. Це знаєте, як погане кіно, Nord Stream-2, друга частина. Ти знаєш, в принципі, чим закінчиться. Європейці, в принципі, розуміють і зараз бачать, який дефіцит штучно (Росія може собі дозволити) створили з ціною на газ. Тому ми знаємо кінець цього фільму, але все одно йдемо, дивимося це кіно і віримо, що воно якось по-іншому закінчиться. А воно не закінчується по-іншому, тому що це кіно, його вже зняли. Вони розуміють, як вони знімали, яка там драматургія і до чого вони ведуть. Тобто абсолютно зрозуміла історія», — сказав Зеленський.

Раніше повідомлялося, що закінчення газопроводу Північний потік-2 завершиться 23 серпня. Однак в компанії Nord Stream-2 ці заяви вважають спекуляцією.

Джерело