Зеленський подякував НАТО за перспективу членства

Фото: Пресс-служба президента Украины Зеленський підтвердив, що Україна продовжить курс на реформи у сфері безпеки й оборони

Глава держави дорікнув членам Альянсу за відсутність конкретних термінів для наступних кроків щодо вступу України в НАТО.

  Президент Володимир Зеленський подякував учасникам саміту НАТО за їхнє рішення про те, що Україна стане членом Альянсу через отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ). Про це повідомляє прес-служба глави держави в понеділок, 14 червня.   «Ми вдячні членам НАТО за таке повністю логічне рішення, яке підтвердило рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року, — зазначив Зеленський. — Водночас у рішенні саміту відсутні конкретні часові межі наступних кроків у нашому зближенні з НАТО, на яке ми сподіваємося» .   Президент також підтвердив, що Україна «продовжить курс на реформи у сфері безпеки й оборони з тим, щоб ще більше відповідати стандартам взаємосумісності з державами-членами НАТО».   «Україна, не будучи членом НАТО, вже сьогодні вносить свою вагому частину в євроатлантичну безпеку. Протистояння російській агресії на сході, під час якого, на жаль, продовжують гинути українські воїни, є нашим неоціненним внеском у безпеку всього євроатлантичного простору», — сказав Зеленський.   За його словами, «роль України в забезпеченні глобальної безпеки повинна бути відповідним чином оцінена».   Нагадаємо, 14 червня саміт НАТО підтвердив обіцянку ПДЧ Україні. При цьому Київ повинен просуватися вперед на шляху реформ для досягнення членства в НАТО, вирішили лідери Альянсу.   Також повідомлялося, що Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО. У МЗС України висловили невдоволення відсутністю прогресу щодо Плану дій із членства в НАТО.    

Джерело