Зеленський вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій

Фото: Офис президента Зеленський вшанував пам’ять загиблих

В Україні сьогодні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, заснований в 2020 році.

Президент Володимир Зеленський в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні поклав квіти до могили Невідомого солдата в Києві, повідомляє прес-служба ОП у вівторок, 22 червня.

«Сьогодні, 22 червня, — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. 80-та річниця початку найкривавішого періоду Другої світової. Ця трагедія торкнулася майже кожної української сім’ї. Мільйони українців пішли на війну, щоб захистити світ від нацистської навали. Сьогодні ми згадуємо їхній подвиг і дякуємо кожному з них за життя і можливість будувати нову Україну, в якій не буде місця війнам», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, День пам’яті було засновано Указом президента Леоніда Кучми від 17 листопада 2000 року. Також Верховна Рада ввела всеукраїнську хвилину мовчання в цей день.

Сьогодні на будівлях та установах державної влади приспустять державний прапор України із чорними стрічками на знак пам’яті про загиблих. Також на телебаченні і радіо буде обмежено трансляцію розважальних програм.

Як повідомлялося, в Україні ввели День пам’яті дітей, загиблих від збройної агресії РФ. Цей день буде відзначатися щорічно 4 червня.

Джерело