Зеленський з дружиною відвідають Катар

Візит запланований на 5 квітня

Під час візиту глави держави будуть обговорюватися інвестиції, ситуація з коронавірусом, співпраця в сфері кібербезпеки і військово-технічній сфері.

Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська з офіційним візитом відвідають Катар. Візит запланований на 5 квітня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Володимир Зеленський проведе переговори з Еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані та прем’єр-міністром, міністром внутрішніх справ Держави Катар Халідом бін Халіфою Аль Тані. Під час зустрічей буде обговорюватися широкий спектр питань двостороннього співробітництва в політичній, торговельно-економічній, інвестиційній, аграрній, енергетичній та військово-технічній сферах, а також взаємодії в рамках міжнародних організацій», — йдеться в повідомленні.

За результатами переговорів сторони мають намір підписати кілька документів.

Олена Зеленська проведе зустрічі з главою катарського фонду освіти, науки і соціального розвитку Qatar Foundation Мозо бинт Нассер, головою катарської державної інституції Qatar Museums Меяссою бинт Хамад Аль Тані, а також з дружиною Еміра Катару Джавагір бинт Хамад бін Сухейм Аль Тані. Зустрічі пройдуть у рамках розвитку напрямку суспільної відповідальності і культурної дипломатії.

«Нам потрібні надійні партнери, якщо ми хочемо швидко розвиватися… Короткий візит у Катар — хороша спроба розширити власні можливості. І важливо це саме сьогодні, коли світ трохи розгублений і намагається виробити спільні програми відповідей на нові виклики», — заявив радник Офісу президента Михайло Подоляк.

Він наголосив, що Катар вкрай зацікавлений у поглибленні різних форматів співпраці з Україною.

«Це і інвестиційні програми, і проекти в інфраструктурі — управління портами і аеропортами, їх модернізація, будівництво нових об’єктів. Це також програми в Агропромисловому секторі, енергетиці, фінансовому секторі, IT-сфері», — перерахував Подоляк.

Він висловив упевненість, що візит глави України в Катар є дуже важливим і матиме позитивний вплив на економічне зростання країни і її позиції на міжнародній арені.

Радник глави Офісу президента України Тимофій Милованов уточнив, що під час візиту в Катар будуть обговорюватися питання продовольчої безпеки, експорту в Катар сільськогосподарської продукції, поставки зрідженого газу з Катару.

Також йтиметься і про інвестиції: в розвідку видобутку газу в Україні, в інфраструктуру, енергетику, агропромислову галузь, в українські стартапи.

Крім цього сторони обговорять участь в приватизації в Україні, питання допомоги з безпекою на чемпіонаті з футболу в Катарі, ситуацію з коронавірусом і співпрацю в галузі кібербезпеки.

«Спільні проекти дозволять збільшити інвестиції в Україну, створити додаткові робочі місця, наростити міжнародну торгівлю…», — зазначив Милованов.

Нагадаємо, в лютому Зеленський з дружиною побували ОАЕ.

Також повідомлялося про те, що до кінця весни Зеленський відвідає Польщу. Він побуває на урочистостях до 230-ї річниці Конституції Польщі.

Джерело