Зняття боргів із комуналки: стали відомі деталі

Фото: Getty Images Гроші арештовуватимуть за рішенням суду

Гроші на банківських рахунках українців, які мають борги за комунальні послуги, будуть арештовуватися, але не списуватися.

  У Міністерстві юстиції заперечують інформацію про те, що борги за житлово-комунальні послуги або штрафи будуть списуватися автоматично з банківських карт. Гроші будуть арештовуватися, але не списуватимуться. Про це у вівторок, 6 липня, повідомила прес-служба Мін’юсту.   «Заборгували за ЖКГ або не сплатили штраф за перевищення швидкості — кошти на вашому банківському рахунку можуть бути арештовані в автоматизованому режимі. Але при цьому мова не йдеться про автоматичне списання коштів», — заявили в міністерстві.   Там пояснили, що спочатку факт несплати штрафу або заборгованості із ЖКГ повинен підтвердити суд або інший орган, і тільки потім, якщо боржник не розрахується, — його гроші на банківському рахунку може заарештувати виконавча служба.   Тобто кошти залишатимуться на рахунку громадянина, але він не зможе ними користуватися.   «Усе це можливо тільки в разі відкриття виконавчого провадження», — зазначили в Мін’юсті, додавши, що громадянин зможе вільно розпоряджатися коштами на своїх інших, незаарештованих, рахунках.   Щоб не потрапити в таку ситуацію, у Мін’юсті радять перевіряти наявність боргів на спеціальних платформах:  

  • Єдиний реєстр боржників;
  • портал Онлайн-будинок юстиції;
  • електронний сервіс державних послуг Дія;
  • Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП).

Нагадаємо, відповідне нововведення Мін’юсту набуло чинності із сьогоднішнього дня.   Кабмін посилив вимоги для житлових субсидій    

Джерело