Укренерго впроваджує накопичувачі енергії для скорочення втрат
«Укренерго» розробило модель використання установок зберігання енергії (УЗЕ) на власних підстанціях. Принцип простий: заряджання акумуляторів у години низького попиту та дешевої електроенергії, а у піковий час — використання накопиченого ресурсу для компенсації втрат. Це дозволить скоротити небаланси в системі, зменшити витрати на врегулювання дефіцитів та підвищити надійність живлення критичної інфраструктури.
Ініціатива з’явилась на тлі стрімкого зростання ринку накопичувачів в Україні: якщо у 2024 році встановлена потужність УЗЕ становила лише 2 МВт, то вже у квітні 2026 року цей показник досяг 600 МВт. Паралельно ЄБРР готовий фінансувати подібні проєкти — за умови наявності 30–40% власного капіталу у спонсора та досвіду роботи в українській енергетиці. Цього року банк також планує провести перші аукціони в рамках механізму URMM, підтримавши орієнтовно 1 ГВт потужностей з відновлюваної енергетики.
«Укренерго» розробило модель використання установок зберігання енергії (УЗЕ) на власних підстанціях. Принцип простий: заряджання акумуляторів у години низького попиту та дешевої електроенергії, а у піковий час — використання накопиченого ресурсу для компенсації втрат. Це дозволить скоротити небаланси в системі, зменшити витрати на врегулювання дефіцитів та підвищити надійність живлення критичної інфраструктури.
Ініціатива з’явилась на тлі стрімкого зростання ринку накопичувачів в Україні: якщо у 2024 році встановлена потужність УЗЕ становила лише 2 МВт, то вже у квітні 2026 року цей показник досяг 600 МВт. Паралельно ЄБРР готовий фінансувати подібні проєкти — за умови наявності 30–40% власного капіталу у спонсора та досвіду роботи в українській енергетиці. Цього року банк також планує провести перші аукціони в рамках механізму URMM, підтримавши орієнтовно 1 ГВт потужностей з відновлюваної енергетики.
Written by
admin_dely
Актуально