No Image

Україна затвердила програму розвитку біометану до 2035 року
Кабмін ухвалив масштабну програму, яка має перетворити Україну на великого виробника відновлюваного газу. Виробництво зросте з 111 млн кубометрів у 2025 році до 1 млрд кубометрів у 2030-му , а наступні п’ять років додадуть ще — до 2,1 млрд кубометрів на рік. На першому етапі планується запустити вісім нових заводів і сформувати повноцінну інституційну базу галузі.
Програма передбачає будівництво нових біометанових підприємств, модернізацію наявних біогазових установок, інвестиційні стимули для бізнесу та дерегуляцію підключення до газових мереж. Реалізація програми має поступово зменшити залежність від природного газу за рахунок відновлюваних джерел, а також допомогти Європі позбутися залежності від російських енергоносіїв. Вже у 2026 році Україна планує інтегруватися в базу даних ЄС щодо відновлюваних палив і розпочати переговори про взаємне визнання гарантій походження біометану.

admin_dely

Written by

admin_dely